Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

Ekologiczna-dziewczyna
Porady

Polscy producenci kosmetyków ekologicznych

Myślimy o kosmetykach ekologicznych jak o egzotycznych produktach z dalekiej części globu. Niech nas to stereotypowe myślenie nie zwiedzie. Mamy w Polsce producentów kosmetyków ekologicznych, i to na najwyższym poziomie!

Przekonajmy się do kosmetyków ekologicznych

Jeśli chcemy zainwestować w kosmetyki ekologiczne, dobrze najpierw zorientować się w ich cechach, a przede wszystkim nauczyć się czytać informacje na etykiecie. Musimy zdać sobie sprawę, że kolorowe opakowanie i napis reklamowy na nim umieszczony, gwarantujący ekologiczne pochodzenie produktu to tylko wabiki na naiwnych klientów.

Żeby kosmetyk był ekologiczny, musi mieć odpowiednie certyfikaty, a w składzie naturalne produkty. Może się okazać, że zakup takiego kosmetyku będzie wiązał się z wyprawą do niszowej drogerii na drugim końcu miasta lub zakupami w sklepie internetowym.

Najważniejsze to dobrać kosmetyk do swojej cery

Nie zrażajmy się jednak. W sieci znajdziemy bogaty wybór kosmetyków ekologicznych, będziemy mogli je porównać, a nasze wątpliwości skonsultować z pracownikiem sklepu. Nasze zakupy wraz z przesyłką nie powinny kosztować nas wiele drożej niż te dokonane w sklepie stacjonarnym, a zyskujemy na czasie, oszczędzamy sobie nerwów związanych z zakupami i możemy wybrać z całej gamy produktów. Może się również okazać, że kosmetyki pozbawione konserwantów przypadną nam do gustu, bo zamiast podrażniać i uczulać – wydobędą z nas piękno i pomogą pozbyć się problemów.

Kto produkuje?

W Polsce mamy prawdziwy boom, jeśli idzie o kosmetyki ekologiczne. Wielu producentów podbiło rynek i serca klientów i cieszy się niegasnącą popularnością swoich produktów. Marka taka jak Orientana lansuje kosmetyki powstałe na bazie ekologicznych składników pochodzących z Azji. W ofercie firmy znajdziemy kosmetyki do pielęgnacji włosów, twarzy i ciała, które czerpią z tradycyjnych zabiegów ajurwedyjskich. Inna marka, Organique, znana jest bardzo dobrze poza krajem, króluje w luksusowych gabinetach kosmetycznych i salonach SPA. Warto zwrócić uwagę na markę Biotanic, która w swej ofercie ma oleje upiększające. Clochee natomiast to uznany producent kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, dbający o biodegradowalność opakowań swoich produktów. Warto również zapoznać się z ofertą firm: LillaMai, Eko-Dajnia. Przeglądając sieć pod kątem kosmetyków ekologicznych, z pewnością szybko znajdziemy swoich kosmetycznych faworytów.