Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

kłótnia
Pozostałe tematy

Kłótnie cz.1

Uszanuj decyzję innych

Uszanowanie tego, że ktoś nie chce się z nami kłócić świadczy o naszej inteligenci. Najczęściej to w sieci chcemy kogoś sprowokować do kłótni i nie rozumiemy, że ktoś nie ma na ochoty na kłótnię. Nie ma znaczenia to, jak długo będziemy daną osobę zaczepiać, ona i tak nie zareaguje. Dzieje się tak dlatego, że ona w przeciwieństwie do nas zaczepiających, ma zdrowy rozsądek. Wie, że nam zależy na tym, aby się z kimś bez sensu pokłócić. Niestety większość internautów reaguje na takie zaczepki, co doprowadza do coraz szerszego zjawiska agresji w Internecie. Przede wszystkim to administratorzy muszą dbać o to, aby nie dochodziło do takich komentarzy. Ujawnianie adresu mailowego nie zawsze jest dobrym pomysłem. Najczęściej prowadzi to do wielu niepotrzebnych konfliktów, czego nie rozumieją osoby zakładające forum i wymagające podanie adresu e-mail przy rejestracji. Na koniec zapamiętajmy to, że każda kłótnia może zakończyć się pogodzeniem, jeśli tylko tego chcemy. Nie musimy więc przejmować się tym, że właśnie pokłóciliśmy się z bliską nam osobą.

Nie zaczepiaj

Zaczepianie innych osób może się źle skończyć, najczęściej kłótnią lub nieprzyjemną wymianą zdań. To, że jakiś adres mailowy jest obecny na forum, nie oznacza że można do niego wysyłać dowolne maile. Najczęściej taka bezczelne zachowanie ma miejsce, kiedy ktoś szuka pracy przy pomocy Internetu. Osoba ją oferująca wyraźnie piszę o warunkach, a ktoś piszę maile że za taką stawkę nie będzie pracować. Powstaje pytanie po co o tym fakcie informować pracodawcę. Jeśli nie jesteśmy zainteresowani jakąś pracą, to po prostu nie odpowiadajmy. Możemy być pewni, że osoba wystawiająca ogłoszenie pokusi się o nieprzyjemny, ale mądry komentarz. Pamiętajmy, że czym innym jest wyrażenie swojego zdania na ogólnodostępnym forum, a czym innym obrażanie pracodawcy. Taka osoba może podać nas do sądu i możemy być pewni, że to ona wygra sprawę. Jeśli zależy nam na wyższym wynagrodzeniu, to grzecznie negocjujmy- komentowanie negatywne jakiegoś ogłoszenia, nie przyniesie bowiem żadnych skutków. Pracodawca sam najlepiej wie, ile chce nam zapłacić i nie możemy narzucać mu swoich rozwiązań.

Bezpośrednia kłótnia

Coraz bardziej powszechne stają się nam kłótnie przy pomocy pośrednich form. Takie formy to: telefon, skrzynka e-mail czy forum internetowe. To ostatnie najczęściej wykorzystują osoby, które mają ochotę się pokłócić, ale nie mają z kim. Wiedzą, że szybko odnajdą kontrowersyjne tematy, gdzie do kłótni można doprowadzić bardzo szybko. Niestety, ale nie każdy reaguje na takie zaczepki, bo wie że ma rację i nie musi tego w żaden sposób udowadniać. Kłótnie przy pomocy komórki, to nie nieprzyjemne rozmowy telefoniczne, a wiadomości tekstowe. Wysłanie sms-a który spowoduje do kłótni najczęściej następuje wtedy, kiedy mamy chwilę czasu na to, aby się pokłócić. Czasem nawet się nie zastanawiamy nad tym, do kogo go wysyłamy. Zależy nam bowiem wyłącznie na reakcji. Poprzez mail kłócimy się, najczęściej wtedy kiedy uważamy, że potrafimy robić to w inteligentny sposób. Bez sensu odpisujemy na zaczepki, których nie brakuje i tylko tracimy czas- gdyż osoba która nas zaczepiła, nie rozumie o czym do niej mówimy.

Mów prosto w oczy

Mówienie prosto w oczy, kiedy mamy do powiedzenia coś pozytywnego nie jest dla nas trudne. Trudności pojawiają się wtedy, kiedy mamy powiedzieć coś nieprzyjemnego. Zauważmy, że jeśli dochodzi do kłótni to właściwie nie patrzymy sobie w oczy. Unikamy tego, bo wiemy że to nas osłabi. Jest to bardzo złe zachowanie, bo przecież nie chcemy się kłócić po to aby się nie pogodzić. Kłótnia z założenia powinna zakończyć się zgodą. Jeśli do niej nie dochodzi to oznacza to, że nasza znajomość od początku była pozbawiona sensu. Oczywiście, że nie możemy sobie patrzeć w oczy kiedy kłócimy się przy pomocy pośrednich form, dlatego też w taki sposób nie należy się kłócić. Nawet jeśli trudno jest nam spojrzeć komuś w oczy to postarajmy się to robić. Dzięki temu dużo zyskamy, a jednocześnie osoba która z nami się kłóci, będzie miała pewność że nie kłamiemy, ani nie uciekamy od konfliktu. Poprzez brak kontaktu wzrokowego pokazujemy, że druga osoba jest nam całkowicie obojętna. Na pewno nie jest to właściwe zachowanie, jeśli ktoś jest nam bliski.

Nie krzycz bez sensu

Krzyczenie w trakcie kłótni wcale nie jest naturalne. W tym czasie powinniśmy wszystko sobie spokojnie wyjaśnić, a nie krzyczeć na siebie. Wszystkie krzyki doprowadzają do tego, że nie możemy sobie niczego wyjaśnić. Gdybyśmy powiedzieli sobie dokładnie, co jest powodem naszej złości, to nie tracilibyśmy energii na krzyczenie na siebie. Miejmy na uwadze to, że krzyki wzbudzają agresję u osoby na którą krzyczymy. Taka osoba czuje, że nie mamy do niej pozytywnego nastawienia, a przeciwnie zależy nam na tym, aby ją obrazić. Do kłótni musi czasem dojść, ale mogą one mieć różny przebieg. Jeśli zachowamy spokój i nie będziemy krzyczeć to na pewno będzie ona miała pozytywny przebieg. Powszechnie wiadomo, że krzyczą osoby które nie potrafią opanować swoich emocji. Nie potrafią one zachować się w zastałej sytuacji i myślą, że krzycząc wyjdą na silne osoby. Przyznanie się do błędu nie jest niczym złym, wszyscy je popełniamy. Dlatego lepiej to zrobić niż krzyczeć i doprowadzić do zakończenia znajomości.

Daj dojść do głosu

Na pewno kłócenie się nie polega na tym, że jedna osoba krzyczy na drugą, a ta osoba nie może nic powiedzieć. W trakcie kłótni muszą mówić dwie osoby, wtedy tą czynność możemy tak nazwać. Mówienie, że krzyczenie na kogoś innego jest kłótnią, jest wyraźnym kłamstwem. Takie opinie wyrażają te osoby, które krzyczą, a nie te na które się krzyczy. Jeśli nie pozwalamy drugiej osobie wyrazić swojego zdania to doprowadzamy do sytuacji, w której kłócimy się sami ze sobą. Niektórym, zwłaszcza osobom niepanującym nad swoimi emocjami takie kłótnie się przydają, widzą one że kłócenie się często nie ma sensu. Jeśli ktoś nie reaguje na nasze zaczepki, to dalsze prowokowanie go nie zmieni sytuacji. Taka osoba wie, że jeśli zareaguje na naszą zaczepkę to my nie damy jej dość do kłótni, tylko my będziemy wyrażać swoje opinię. Na taką kłótnie nie możemy pozwalać, bo taka osoba która lubi się kłócić będzie stale szukała pretekstu. Dla niej ważne jest to, aby kogoś sprowokować do kłótni, nawet w najmniejszym stopniu nie przejmuje się tym, co czuje druga strona, w czasie owej kłótni.

Nie wplątuj innych osób

Kłótnia powinna dotyczyć wyłącznie osób kłócących się ze sobą. Do kłótni nie możemy wciągać innych osób, bo jest to zwyczajnie nieuczciwe. Te osoby mogą nie chcieć się kłócić, dlatego nie możemy ich stawiać w takiej niekomfortowej sytuacji. Pomyślmy o tym, jak my byśmy się czuli gdyby ktoś obowiązkowo kazał się nam kłócić. Rozpoczynając kłótnie musimy liczyć wyłącznie na siebie, mówienie mój mąż jest po mojej stronie jest niewłaściwe. Nasz mąż nie ma obowiązku kłócenia się z nami. Także pośrednie wciąganie innych osób do kłótni nie może mieć miejsca. Jeśli kogoś nie ma i nie może on wyrazić swojego zdania, to nie możemy nic powiedzieć za niego. Pamiętajmy też o tym, że skoro ktoś nie może się bronić to nie możemy go obrażać, w trakcie kłótni. Kłócąc się kłóćmy się wyłącznie z osobami zainteresowanymi. Każdy sposób wciągania innych osób do kłótni, zakończy się nieprzyjemnie dla nas. Te osoby z tego powodu mogą się nawet pokłócić z nami. Na pewno to nie był cel, dla którego wspomnieliśmy o nim w czasie kłótni.