Jak zakładać stanik samonośny? Czym on tak właściwie jest?

Biustonosz samonośny to rodzaj stanika, który nie posiada ramiączek ani pasa wokół talii. Zgodnie z nazwą – „sam się nosi”. Składają się na niego dwie miseczki samoprzylepne, które zazwyczaj są połączone ozdobnymi sznureczkami, pozwalającymi na pewną regulację stanika. Czasem bywa, że miseczki nie są połączone lub ich łączenie znajduje się pod, a nie na wysokości biustu.

Nosząc samonośny biustonosz – jak zakładać stanik samonośny?

Zaletą stanika samonośnego jest możliwość zrezygnowania z ramiączek i pasa wokół talii. Dzięki temu bielizna nie jest widoczna, gdy kobieta zakłada suknię z odkrytymi plecami lub z mocno odsłoniętymi ramionami oraz dekoltem. Można dzięki temu utrzymać biust w ryzach, a nawet go wyeksponować. Wystarczy założyć stanik samonośny push up lub ściągnąć bardziej sznureczki łączące miseczki.

Jeśli nigdy nie miałaś do czynienia z tego rodzaju bielizną, możesz się zastanawiać, jak założyć stanik samonośny. Należy tu pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, skóra powinna być oczyszczona i osuszona. Dotyczy to w szczególności tłustych emulsji, balsamów i olejków, które mogłyby utrudnić przyklejenie się stanika do ciała.

Po drugie, trzeba pamiętać o zdjęciu osłonki zabezpieczającej silikon. Nie należy jej jednak wyrzucać. Pozwala ona zabezpieczyć silikonową warstwę po zdjęciu stanika, a co za tym idzie dłużej zachować trwałość biustonosza.

Przy samym zakładaniu dobrze jest poluzować sznurowanie, o ile jest ono częścią stanika. Ułatwi to jego nałożenie. Sznureczki można zaś ściągnąć na koniec, aby uwydatnić piersi i sprawić, że będą wyglądały bardziej jędrnie i się uniosą. Do tego służy zresztą samonośny biustonosz push up.

Co zrobić, żeby stanik samonośny się trzymał? Należy spróbować przykleić biustonosz, dopasowując miseczki do piersi. Trzeba lewą ręką zagarnąć prawą pierś i przyłożyć do niej stanik samonośny. Po lekkim przyklejeniu i dociśnięciu do skóry można zrobić to samo z drugą miseczką. Nie należy jednak dociskać zbyt mocno biustonosza na tym etapie, aby móc jeszcze ewentualnie poprawić jego ułożenie. Można to zrobić dopiero, gdy jest na swoim miejscu. Trzeba wówczas docisnąć stanik delikatnie do piersi i przytrzymać, a to pozwoli go dobrze przykleić do biustu.

Czy stanik samonośny jest jednorazowy i jak dbać o tego rodzaju bieliznę?

Warto podkreślić, że biustonosz samonośny to bielizna wielokrotnego użytku. Nie musisz się zatem martwić, że założysz go raz, a potem będzie się nadawał do wyrzucenia. To nie jest ubranie jednorazowe. Stanik samonośny wymaga jednak tego, by o niego odpowiednio zadbać.

Istotne jest chociażby to, aby nigdy nie prać stanika samonośnego w pralce. Zostaje tylko mycie ręczne, ale wystarczy do tego woda i mydło. Trzeba tylko uważać, aby nie zarysować wewnętrznej, silikonowej części paznokciami lub w jakikolwiek inny sposób doprowadzić do uszkodzenia ich powierzchni. Po umyciu stanik należy wypłukać, a następnie pozostawić do wysuszenia. Nie należy jednak kłaść go na kaloryferze. Lepiej też unikać ostrego słońca. Przede wszystkim warto postępować zgodnie z instrukcją od producenta.

Czy warto nosić biustonosz samonośny? Opinie na temat tego rodzaju bielizny są różne. Wiele zależy od modelu. Warto zwrócić uwagę na to, że staniki samonośne mogą nie przepuszczać powietrza. Ma to znaczenie, jeśli planujemy nosić tego rodzaju stanik latem. Noszenie stanika samonośnego może się wówczas okazać mało komfortowe. Niektóre kobiety podkreślają zaś to, że bielizna ta ma praktyczny charakter i najlepiej nadaje się do niektórych ubrań. Trzeba też zauważyć, że tego rodzaju odzież może podkreślać kobiecy seksapil i stanowić interesujące urozmaicenie seksownych stylizacji.

Z pewnością jest to więc bielizna, której obecność w garderobie warto rozważyć. Ponieważ można z niej korzystać wielokrotnie, może posłużyć w czasie niejednego sezonu. Należy jednak o nią dbać w odpowiedni sposób. Szeroki wybór modeli sprawia, że każda kobieta powinna móc znaleźć odpowiedni dla siebie stanik samonośny.

tagi:  ,