Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

Ekologiczna-dziewczyna-kosmetyki
Porady

Najdziwniejsze kosmetyki ekologiczne

I choć wśród kosmetyków ekologicznych znajdziemy tradycyjne produkty do pielęgnacji, w ofercie producentów nie brak tych specyficznych, które mogą zadziwić niejedną z nas.

  • Zestawienie otwiera kosmetyk o wszechstronnym zastosowaniu, którego nie powstydzisz się przenieść do kuchni. Olej kokosowy, bo o nim mowa to specjalista do regeneracji skóry suchej i dojrzałej. Nawilża i ujędrnia skórę oraz wygładza zmarszczki. Wykazuje również właściwości antybakteryjne, pożytek z niego mogą mieć również posiadaczki skóry trądzikowej. Warto olejem kokosowym zastąpić tłuszcze stosowane w kuchni – wykazuje on bowiem działanie…odchudzające.
  • Wszechstronne działanie wykazuje również amla. Amla, czyli agrest indyjski, wzmacnia włosy, niwelując problem ich wypadania i rozdwajania się. Maseczki na bazie amli stosowane na twarz pozwalają na jej nawilżenie. Okazuje się, że amla stosowana jako składnik diety wspomaga układ odpornościowy i krążenia
  • Alternatywa dla popularnych eyelinerów, czyli Kohl. Jest to mieszanka ziół barwiących stosowana w krajach arabskich. Nie zawiera ołowiu i rtęci używanych do produkcji tradycyjnych kredek do oczu, nie powoduje więc podrażnień, stanów zapalnych i nie uczula.

    Ekologiczna-dziewczyna-kosmetyki
    Ekologiczne kosmetyki
  • Kto to słyszał, by okładać się błotem, prawda? Otóż, jeśli jest to błoto z Morza Martwego, to jak najbardziej warto. Możemy zainwestować w czyste błoto lub w kosmetyki na bazie błota. W jednym i drugim przypadku kosmetyk aplikujemy na twarz lub ciało i po kilkunastu minutach zmywamy. Błoto z Morza Martwego pomaga w walce z problemami skóry tłustej, trądzikowej oraz wiotkiej i dojrzałej. Likwiduje cellulit, ujędrnia i regeneruje.
  • Ałun, czyli minerał solny stosowany jako alternatywa dla tradycyjnego antyperspirantu. Nie podrażnia, nie uczula, mogą go stosować osoby, które cierpią na pieczenie i zaczerwienienie skóry po depilacji. Ałun ma działanie wysuszające, można go stosować również punktowo na wypryski i wszelkie skaleczenia, ponieważ stymuluje krzepnięcie krwi.
  • Sól z Morza Martwego jest źródłem wielu cennych składników i minerałów. Można ją stosować jako składnik kąpieli, okładów oraz doustnie, rozpuszczając łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody. Takie przyjmowanie soli przyspiesza przemianę materii, pomaga redukować zbędne kilogramy i cellulit. Łagodzi przy okazji choroby skóry, alergie oraz niweluje oznaki starzenia się skóry.