Jak zorganizować baby shower – przyjęcie bociankowe?

baby shower

W Polsce coraz częściej organizowane są obecnie przyjęcia jak baby shower, również określane jako bociankowe. Jak urządzić taką imprezę? Zobacz poradnik, dzięki któremu przygotujesz niezapomniane wydarzenie!

Czym jest baby shower?

Pod pojęciem jak baby shower znajduje się rodzaj przyjęcia, które organizowane jest dla kobiety ciężarnej, która spodziewa się niedługo dziecka.

Głównym celem baby shower jest wtedy dobra zabawa w gronie bliskich, zwykle przyjaciółek oraz kobiet z rodziny. W trakcie imprezy przyszła mama obsypywana jest także podarunkami – stąd właśnie pochodzi angielska nazwa tego przyjęcia.

Kto zajmuje się organizacją baby shower?

Kto organizuje baby shower? Za organizację baby shower może być odpowiedzialna sama przyszła mama albo też jej rodzina, przyjaciółki.

Druga opcja jest w tym przypadku popularniejsza, a sama impreza może być też niespodzianką. Przyjaciółki i kobiety z rodziny najczęściej zrzucają się wtedy na imprezę oraz na podarunki.

Gdzie urządzić baby shower?

Zazwyczaj tego rodzaju przyjęcie organizowane jest w domu, na przykład w domu jednej z przyjaciółek albo w domu kogoś z rodziny. Można też urządzić je w domu ciężarnej kobiety.

Dodatkowo coraz popularniejsze jest urządzanie baby shower w różnych lokalach, na przykład w restauracjach czy w kawiarniach. Niektóre z nich specjalizują się w prowadzeniu takich imprez. Nie trzeba martwić się wtedy o jedzenie, ponieważ lokal zajmie się wszystkim.

Baby shower dekoracje – co warto wybrać?

Podczas baby shower stosowane są różne rodzaje dekoracji, które nadają imprezie niezapomniany i wyjątkowy wymiar.

Wśród najczęściej używanych dekoracji znajdują się takie jak balony, także w kształcie butelek, dzieci, w kolorach odpowiadających płci dziecka. Można zastosować dekoracje jak girlanda czy efektowny topper i pikery na tort.

Zabawa na baby shower – jakie gry zorganizować?

Aby impreza była jeszcze ciekawsza, można zorganizować różne zabawy i gry na baby shower.

Bardzo popularny jest quiz dotyczący wiedzy na temat dzieci. Przykładowe pytania można wtedy znaleźć w internecie albo przyszykować je samodzielnie.

Tort na babyshower – ciekawe pomysły

W trakcie imprezy często również pojawia się tort oraz inne przekąski, które mogą być powiązane tematycznie z imprezą.

Tort można zamówić albo wykonać samodzielnie. Świetnie będzie prezentować się wtedy, gdy wykorzysta się na nim topper tematyczny. Także często przyrządzane są babeczki, na których można umieścić pikery z nadrukami.

Ciekawym pomysłem będzie też tort z pampersów, który będzie też kapitalnym prezentem dla przyszłej mamy.

Co kupić na baby shower?  – Prezent na baby shower

Jako podarunki na baby shower można wybrać różne przedmioty, również te personalizowane, dzięki czemu są tak wyjątkowe i pamiątkowe.

Często kupowane są wtedy kartki i wypisywane są w nich życzenia. Również świetnie sprawdzą się pamiątki personalizowane, na przykład jak obrazki, albumy na zdjęcia, koszulki z nadrukami oraz komplety składające się z koszulek oraz z body albo koszulki dla dziecka.

Chętnie wybierane są ponadto podarunki praktyczne, na przykład jak wspomniany wcześniej tort z pieluch, który na pewno przyda się przyszłej mamie. Można też przygotować cały kosz składający się z różnych upominków, na przykład zawierający kosmetyki dla mamy i dziecka, ubranka dziecięce, akcesoria czy zabawki dla dziecka.

Dobrym rozwiązaniem może być też podarowanie karty upominkowej do sklepu sprzedającego artykuły dziecięce.

Wobec tego organizacja przyjęcia jak baby shower nie powinna być skomplikowana i dzisiaj w sprzedaży można znaleźć wiele akcesoriów, dekoracji oraz pomysłów na prezent, które sprawdzą się wtedy doskonale. Życzymy udanej zabawy!

tagi:  ,