Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

kobieta z hantlami
Pozostałe tematy

Masz hantle? Wybierz wygodny w użyciu stojak do hantli!

Hantle to jeden z podstawowych sprzętów do ćwiczeń siłowych. Znajdziemy je także w klubach sportowych. Aby uporządkować łatwo i bezpiecznie przechowywać tego typu wyposażenie, stosuje się specjalne stojaki. Można wykorzystać je także w swojej domowej siłowni!

Sportowe hantle to sprzęt o bardzo szerokim zastosowaniu. Sprawdza się podczas ćwiczeń siłowych, w tym także ćwiczeń fitness, ale może służyć także jako pomoc przy rehabilitacji.

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć różne rodzaje hantli, na przykład żeliwne, piaskowe czy winylowe, których masa może być indywidualnie dopasowana do potrzeb osoby ćwiczącej – posiadają one od 0,5 kg do nawet 50 kg.

Hantle posiada każda siłownia. To tam do dyspozycji ćwiczących jest nawet kilkadziesiąt różnych typów hantli. Można także zakupić je na własność. Gdy chcemy zamówić ich więcej, przyda się także stojak na hantle – pozwoli na ich uporządkowanie i pomoże w przechowywaniu.

Jak wybrać najlepszy stojak do hantli? Na co zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie? W końcu, gdzie można go zamówić? Odpowiadamy na wszystkie z tych pytań!

Najlepszy stojak do hantli – czyli jaki?

Stojaki przeznaczone do przechowywania hantli posiadają najczęściej konstrukcję ławeczek z ażurowymi półkami, na których można umieścić ciężarki. W sprzedaży dostępne są także stojaki przypominające piramidę.

Osoby ćwiczące nie tylko z użyciem hantli mogą wybrać także specjalne stojaki przeznaczone pod różne ciężary – hantle, gryfy oraz obciążniki.

Tego typu stojaki można kupić w różnych rozmiarach – mogą być używane w domowych siłowniach, ale również dostępne są na siłownie profesjonalne i posiadają wtedy znacznie więcej miejsca na hantle we wszystkich możliwych ciężarach.

Czym zatem warto kierować się podczas poszukiwania odpowiedniego stojaka na ciężarki?

Cechy dobrego stojaka na hantle:

  • wyprodukowany z trwałych materiałów
  • dopasowany do hantli, które chcemy na nim przechowywać
  • z bezpiecznymi, antypoślizgowymi nóżkami
  • w odpowiednim rozmiarze
  • posiada przystępną cenę

Najlepiej, aby stojak do hantli posiadał konstrukcję spawaną. Oznacza to, że jego elementy są zespawane ze sobą na stałe, co przekłada się na jego większą wytrzymałość. Stojaki skręcane mogą po pewnym czasie zacząć się chwiać i konieczne będzie ich systematycznie dokręcanie – w przeciwnym przypadku stojak może stanowić niebezpieczeństwo.

Do produkcji stojaków najczęściej używana jest stal w postaci kątowników i innych typów profili, które są malowane proszkowo. Takie wykończenie powoduje, że są one odporne na korodowanie i wyglądają estetycznie.

Dobry stojak na hantle powinien również posiadać konstrukcję pozwalającą na umieszczenie na nim różnych rodzajów hantli. Najczęściej w sprzedaży spotykamy się z uniwersalnymi stojakami, na których umieścić można wszystkie rodzaje hantli, ale dostępne są też modele dedykowane do ich konkretnych rodzajów.

Jeżeli zamierzamy dodatkowo ćwiczyć z użyciem sztangi, wybierzmy stojak na hantle wyposażony w dodatkowe uchwyty na gryf (prosty, gięty) oraz na ciężary.

Duże znaczenie ma tutaj wytrzymałość stojaka – powinien on posiadać odpowiednią wytrzymałość dostosowaną specjalnie do ciężaru umieszczanych na nim hantli i innych elementów. Wytrzymałość stojaków może wahać się od około 200 kg do nawet 400 kg.

Zwróćmy także uwagę na wymiary stojaka. Gdy domowa siłownia będzie niewielka, wtedy najlepszym wyborem będzie mały stojak na hantle, który nie zajmie zbyt dużo miejsca.

Gdzie kupić dobry stojak na hantle?

Chcesz zakupić wysokiej jakości stojak do hantli? Teraz możesz zamówić go także przez internet!

Stojaki do hantli od firmy KAR STAL to wysokiej jakości spawane konstrukcje, które zadowolą najbardziej wymagających klientów. Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na jego stronie pod adresem: https://karstal.pl/.