Wyjątkowe składniki kosmetyków ekologicznych

Ekologiczna-dziewczyna

Kosmetyki ekologiczne pozbawione są składników syntetycznych, obfitują za to półprodukty pochodzenia naturalnego. Zanim trafią one jednak do kosmetyków, przeprowadza się szereg testów, które mają na celu sprawdzenie, w jakim stężeniu będą dla człowieka dobroczynne.

Rośliny przede wszystkim

Kosmetyki ekologiczne mogą w swym składzie zawierać wyłącznie produkty pochodzenia naturalnego: mineralnego, roślinnego. Ich pozyskiwanie monitorowane jest nieustannie, by kosmetyk taki mógł cieszyć się później certyfikatem. W skład takiego kosmetyku wchodzić mogą różnorakie zioła, których unikalne właściwości znane są od tysięcy lat.

Ekologiczna-dziewczyna

Zwróć uwagę na składniki kosmetyków ekologicznych

I tak skrzyp polny i pokrzywa mają działanie wzmacniające włosy i odżywiające skórę. Łubin znany jest ze swych właściwości oczyszczających i ujędrniających, a żywokost przyspiesza gojenie się ran i podrażnień. To oczywiście nieliczne zioła popularne wśród Polaków. Wiele kosmetyków ekologicznych pochodzących zza granicy ma w swym składzie ekstrakty z roślin, o których często nie mamy bladego pojęcia. Aby je poznać, warto rozeznać się w składzie kosmetyków Babuszki Agafii – pochodzą one z Rosji, której ziemie bogate są w nieznane Polakom zioła o dobroczynnym działaniu.

Innowacyjne składniki aktywne

Składnikami aktywnymi w kosmetykach ekologicznych są kaktus i aloes. Pierwszy znakomicie oddziałuje na skórę, lecząc ją chociażby z wyprysków. Aloes natomiast znany jest ze swych właściwości kojących, dlatego sprawdza się przy podrażnieniach. Skuteczne okazują się być również algi wchodzące w skład wielu produktów. Mnogość mikroelementów występujących w algach odżywia i nawilża. Nieocenione są glinki i błoto z Morza Martwego, które wykorzystywane są w kosmetykach oczyszczających, do skóry przetłuszczającej się i trądzikowej. Regenerują one skórę, regulują jej czynności życiowe i wydzielanie sebum. Równie często możemy spotkać się w kosmetykach z wyciągiem z zielonej herbaty. Dzięki zawartości przeciwutleniaczy w sposób naturalny opóźnia ona procesy starzenia się skóry, jej więc częstym składnikiem kosmetyków do cery dojrzałej. W przypadku peelingów substancjami złuszczającymi i aktywnymi będą nasiona różnorakich owoców, np. grejpfruta.