Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

audi ślub
Porady

Jak wybrać perfekcyjny samochód do ślubu? Praktyczne porady dla przyszłych nowożeńców

Na ślubnej i weselnej liście wydatków znajdują się dziesiątki pozycji. Jedną z nich zazwyczaj jest wynajem samochodu do ślubu. Taka okazja zasługuje na to, aby ją podkreślić – przyjechanie do kościoła i sali weselnej luksusowym autem to doskonały wybór!

Aktualnie bardzo wiele narzeczonych decyduje się na wynajem samochodu na zaślubiny. Wybór jest spory, ponieważ można zarówno zdecydować się na auta tradycyjne – zabytkowe, jak również postawić na sportowe auto do ślubu, które może być marzeniem każdego fana motoryzacji.

O czym warto pamiętać przy poszukiwaniu idealnego samochodu? Na jakich warunkach odbywa się wtedy wynajem? Czy lepiej zdecydować się na auto z kierowcą czy bez niego? W końcu, ile trzeba będzie za nie zapłacić? Sprawdź teraz!

Najlepszy samochód do ślubu – czyli jaki?

Każda para ma swoje indywidualne gusta i oczekiwania, które dotyczą także ceremonii zaślubin i wesela. Właśnie dlatego idealny samochód do ślubu to taki, który będzie wpisywał się w jej oczekiwania. Dzisiaj widać kilka tendencji związanych ze ślubną motoryzacją.

Przede wszystkim bardzo popularne są pojazdy zabytkowe, które świetnie mogą podkreślić ślub w stylu retro. To między innymi Alfa Romeo Nestor Baron, amerykański Cadillac, Mercedes Gazelle 1929, Lincoln Eldorado. Także popularne są samochody retro z Polski, na przykład kultowa Warszawa czy Syrenka, które przywodzą na myśl czar dawnych czasów. Takie samochody są naprawdę efektowne, a przy tym również świetnie nadają się jako element stylizowanych sesji zdjęciowych.

Kolejna kategoria to sportowe auta do ślubu, które nierzadko kosztują fortunę. Do popularnych modeli zaliczają się między innymi kultowe Porsche 911, amerykański Dodge Challenger oraz jego konkurent Chevrolet Camaro. Do ślubu i na wesele można pojechać także Audi R8, które znane jest z filmów z Iron Manem. Klasyka to też Mercedes AMG, który również może pochwalić się niesamowitymi osiągami.

Warunki wynajmu samochodu na ślub – o czym trzeba pamiętać?

Warunki wypożyczenia samochodów luksusowych są podobne do pojazdów osobowych. Osoba wypożyczająca taki pojazd musi dysponować dwoma dokumentami tożsamości, w tym prawem jazdy.

Wynajem może odbywać się:

  • na godziny
  • na doby

W pierwszym przypadku wynajem może być związany z niższymi cenami. Gdy jednak samochód ma być używany przez cały dzień, na przykład uczestniczyć w sesji zdjęciowej, warto zdecydować się na całą dobę najmu i nie martwić się, że nie starczy czasu.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego samochodu warto także sprawdzić, czy oferowany jest on wraz z kierowcą, a także jak wygląda wtedy kwestia jego dekoracji. Auto z kierowcą jest wygodniejsze, lecz wielu klientów woli poprowadzić pojazd samodzielnie – to wtedy nie lada gratka, aby zasiąść za kierownicą jednych z najbardziej ekskluzywnych pojazdów na świecie.

Warto jednak pamiętać o tym, że każda wypożyczalnia samochodów luksusowych ma swoje własne warunki najmu, dlatego najlepiej zapoznać się z nimi indywidualnie przed podpisaniem umowy.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu do ślubu?

Cennik za samochody do ślubu zależny jest od szeregu zróżnicowanych czynników – wybranego modelu samochodu, czasu najmu oraz warunków, na przykład wynajmu z kierowca, dodatkowych dekoracji.

W przypadku wynajmu na godziny ceny zwykle rozpoczynają się od 100 złotych, lecz średnio to wydatek rzędu 250 złotych za jedną godzinę. Z kolei wynajem auta na całą dobę rozpoczyna się od 1000 złotych. Warto zatem przeliczyć, która opcja będzie najbardziej korzystna.

Wypożyczenie samochodu do ślubu to zatem bardzo popularna usługa. Dzisiaj na taką ofertę decyduje się wielu narzeczonych, by podkreślić celebrę tego niesamowitego dnia, a przy tym spełnić swoje motoryzacyjne marzenia!