Każdy rodzic to przyzna – dzieci dorastają bardzo szybko, nawet nie wiadomo, jak ten czas leci. Jeszcze nie tak dawno było malutkie i bezbronne, a teraz zawadiacko ruszają przed siebie, by poznawać świat. Chcą wychodzić z łóżeczka, bo mają tyle spraw do załatwienia. To normalne, a więc ważne, aby maluchy miały zawsze taką możliwość.
Mały odkrywca
Dzieje się to w okolicach drugiego roku życia, to wtedy maluch – z wielką chęcią nieznoszącą sprzeciwu – pragnie opuścić o własnych siłach bezpieczną przystań, by zobaczyć, co w wielkim świecie (a wszystko, co poza łóżeczkiem jest przecież takie ogromne). Kiedy to widzimy, musimy szybko podjąć odpowiednie kroki, by z pozwolić mu jak najłagodniej, najprzyjemniej wejść w ten etap życia.
Jakie więc łóżeczko będzie dla niego właściwe?
Idealne łóżko musi cechować się kilkoma parametrami, takimi jak:
- –komfort – to podstawa, aby dziecko spokojnie się wysypiało, bo ta pora doby jest niezwykle ważna dla jego rozwoju. To właśnie podczas snu zachodzą procesy wpływające na lepszą kondycję – psychiczną, jak i fizyczną. Wyspany maluch jest szczęśliwy, ma chęć do zabawy i nauki, jest zdrowszy, bo jest odporny na choroby;
- –bezpieczeństwo – to oczywiście kwestia ważna dla każdego rodzica, bo tak małe dziecko, jak 2-latek jeszcze o tym kompletnie nie myśli. Jego życie to przygoda bez strachu, bez odpowiedzialności za swoje zdrowie, bo w tym wieku ma po prostu inne cele;
- –jakość wykonania – chociaż łóżko dla malucha nie kupuje się na tak długi czas, jak dla osoby dorosłej, bo dziecko cały czas rośnie, to jednak musi być wykonane z solidnych materiałów. Nie jest to bowiem mebel, który zmienia się często, a poza tym trochę kosztuje. Przed kupnem więc sprawdźmy dokładnie, jak jest zrobione, aby produkt był rzeczywiście solidny.
Jaki model wybrać?
Najgorsze co moglibyśmy zrobić to kupić łóżko, które uniemożliwi naszemu maluchowi poznawanie świata. Może on być zniechęcony do aktywności, gdy do dyspozycji jest na przykład łóżko piętrowe. Z tego względu lepiej wybrać wysuwane (czyli parterowe), jakie bardzo dobrze sprawdzają się w pokojach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca. Są łatwe w rozkładaniu, a przeważnie wyposażone też w dodatkową szufladę na pościel. Ciekawą opcją wydaje się też łóżko odwrócone, bo mamy tu dwa miejsca spania – na dole i na górze. To korzystne rozwiązanie, jak mamy dwójkę dzieci, gdyż dla jednego i drugiego jest tu odpowiednia przestrzeń.
Coś zupełnie innego!
W ostatnim czasie jednak największą popularność zdobywa Łóżko Domek. Charakteryzują je wspomniane wcześniej parametry, jest więc komfortowe, bezpieczne i świetnie wykonane. Nazwa dokładnie określa jego wygląd, bo to właśnie łóżko w kształcie domku, w którym maluch będzie miał schronienie, a kiedy tylko zachce, opuści je, by znów ruszyć i poznawać świat.
Łóżko Domek jest jedyne w swoim rodzaju i nie chodzi tu tylko o jego oryginalny wygląd – można je bowiem tak spersonalizować, by prezentowało się dokładnie, jak tego chcemy. Służy do tego konfigurator, za pomocą którego określimy takie parametry jak:
- –typ łóżka (może być na podłodze lub na nóżkach),
- –typ dachu (drewniany lub materiałowy),
- –wymiar pod materac (cztery warianty),
- –kolor (lakierowane, białe, czarne, szare, różowe, ale może być też bez koloru),
- –dodatkowe wyposażenie (do wyboru stelaż i różne ustawienie barierek, na przykład prawe lub lewe)
Takiego rodzaju łóżko znajdziemy na stronie lozko-domek.pl.
Najnowsze komentarze