Chcesz zrezygnować ze stosowania tradycyjnych kosmetyków zawierających konserwanty i syntetyki oddziałujące szkodliwie na kondycję włosów i skóry, a z jakichś powodów nie po drodze Ci do kosmetyków ekologicznych? Spróbuj poeksperymentować ze sposobami domowymi.
Zróbmy dobrze skórze
Myślisz, że skutecznością cieszą się wyłącznie zabiegi wykonywane w salonie pod okiem kosmetyczki? Wierzysz, że tylko kosmetyki ze sklepowej półki przyniosą wymarzone efekty? Nic bardziej mylnego. Ekologiczne kosmetyki możesz stworzyć sama na bazie półproduktów znanych Ci chociażby z kuchni. I tak zamiast poszukiwać w sieci najskuteczniejszych kosmetyków ekologicznych, weź sprawy pielęgnacji we własne ręce.
- By dobrze oczyścić skórę twarzy i ciała, przygotuj peeling cukrowy. Szklankę białego cukru zmieszaj z połową szklanki oleju migdałowego, dodaj łyżkę soku z cytryny, łyżkę soku z grejpfruta i kilka kropli olejku miętowego. Całość wymieszaj. Kosmetyk jest gotowy do użycia.
- Jeśli nie jesteś amatorką cytrusów, a lubisz raczej słodkie smaki i zapachy, owoce zastąp połową szklanki miodu. Peeling domowej roboty jest tani, acz bardzo skuteczny. Złuszcza martwy naskórek, pobudza krążenie, mobilizując skórę do regeneracji.
- Również balsam do ciała możesz przygotować samodzielnie. Wystarczy masło shea lub kokosowe zmieszać z olejkami: jojoba, słonecznikowym, z opuncji figowej, z róży. Do tego dodajemy kwas hialuronowy i wybrany olejek eteryczny. Tak przygotowany balsam głęboko nawilży ciało.
- Przy skórze wiotkiej, którą chcemy ujędrnić, najlepiej zmodyfikować nieco skład naszego balsamu. Do masła shea lub kokosowego dodajemy olejek ziołowy Khadi antycellulitowy oraz Khadi cantella przeciw rozstępom. Łączymy całość z kofeiną kosmetyczną w proszku, chilli, olejkiem arganowym i wybranym olejkiem eterycznym.
Inne patenty
Zamiast wydawać fortunę na kremy regenerujące skórę dłoni i paznokcie zafundujmy naszym dłoniom odżywczą kąpiel w oliwie z oliwek. Jeśli ten patent wydaje nam się sztampowy, zdecydujmy się na regenerację winem. W tym celu podgrzejmy miseczkę tego trunku i zanurzmy w nim dłonie na kilka minut. Wino odpowiedzialne jest za syntezę kolagenu, uelastycznia więc skórę i ją ujędrnia. Ponadto pobudza krążenie, reguluje wydzielanie sebum, poprawiając kondycję skóry. Winne kąpiele sprawdzą się przy również przy regeneracji stóp i ciała. Warto więc szklankę tego alkoholu dodać do przygotowanej wcześniej kąpieli.
Najnowsze komentarze