Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

Ekologiczna-dziewczyna
Porady

Jak samemu przygotowywać kosmetyki ekologiczne?

Pod wpływem fascynacji ekologią zaczynamy dostrzegać, że większość kosmetyków opartych na ideologii eko można przygotować samodzielnie. Wystarczy jedynie sięgnąć po odpowiednie półprodukty.

Proste mikstury

W zależności od tego, jaki kosmetyk chcemy przygotować, w różnorodne składniki będziemy musieli się zaopatrzyć.

  • Do przygotowania peelingu możemy wykorzystać składniki dobrze znane nam z kuchni. Pół szklanki cukru lub soli wymieszajmy z kilkoma łyżkami oliwy z oliwek. Dodajmy ulubiony olejek eteryczny.
  • Każdemu znane jest chyba peelingujące działanie kawy. Otóż fusy pozostałe po zaparzeniu kawy łączymy z oliwą z oliwek i tak powstałą miksturę aplikujemy na całe ciało.
  • Mało kto już jednak zdaje sobie sprawę, że peeling można wykonać na słodko z płatków owsianych. W tym celu łączymy 3 łyżki płatków owsianych z łyżeczką miodu płynnego. Miksturę umieszczamy na kilka minut w lodówce. Następnie dodajemy łyżkę mleka i całość mieszamy. Peeling jest gotowy do użycia.
  • Samodzielnie możemy też przygotowywać ekologiczne maseczki do pielęgnacji różnych typów skóry. Dla skóry tłustej najlepsza będzie maska drożdżowa. Jeśli chcemy, by działała nie tylko oczyszczająco, ale i rozjaśniająco – do drożdży i wody dodajmy kilka kropli z cytryny.
  • Przy problemach skóry suchej i wrażliwej sprawdzi się maseczka, której składnikami są dwie łyżki miodu i ubite białko z jajka.

Krem do podstawa

Więcej pracy będziemy mieć, jeśli chcemy przygotować samodzielnie krem do codziennej pielęgnacji cery.

  • W naczyniu rozpuszczamy łyżkę lanoliny i 5g masła kakaowego oraz 5g białego wosku. Do tak przygotowanych składników dodajemy 40g olejku migdałowego. Całość podgrzewamy do 60 stopni C. W drugim naczyniu podgrzewamy do 60 stopni C 40g wody różanej, którą po podgrzaniu dodajemy do pierwszej mikstury. Podczas łączenia składników ubijamy je. Następnie miksturę mieszamy mikserem do czasy, aż ostygnie. Krem przekładamy do pojemnika. Pamiętajmy, by przechowywać go w maksymalnej temperaturze 15 stopni C.
  • Jeśli zależy nam natomiast na skutecznie nawilżającym kremie pod oczy, wystarczy połączyć łyżeczkę masła shea z kilkoma kroplami witaminy E, oleju makadamia i oleju kokosowego. Niewielkie ilości produktu należy nakładać regularnie w okolice oczy tuż przed pójściem spać.