Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

Ekologiczna-dziewczyna
Ciało Marki i produkty

Skuteczność mydeł ekologicznych

Mydła to prawdziwe hity wśród ekologicznych kosmetyków. Sprawdzają się zarówno przy codziennej pielęgnacji, jak i w przypadku konieczności przeprowadzenia kuracji radzącej sobie z konkretnym problemem.

Mydło do ciała

Popularnym producentem mydeł jest Alepia. Są one świetnymi kosmetykami oczyszczającymi skórę i przygotowującymi je do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Mydła takie mogą być używane przy rutynowej codziennej kąpieli, a także podczas okazjonalnych rytuałów SPA. I tak w przypadku czarnego mydła Savon Noir Supreme z olejkiem eukaliptusowym oczyszczanie skóry najlepiej przeprowadzać właśnie podczas takiego rytuału. Przygotujmy kąpiel z ciepłą wodą, aby rozgrzać i nawilżyć skórę. Po takiej kilkuminutowej relaksacji zaaplikujmy mydło na całe ciało i po około 5 minutach spłuczmy. Po takim zabiegu starajmy się rozmasować skórę specjalną rękawicą do masażu. Pozbędziemy się w ten sposób martwego naskórka. Mydło zadziałało bowiem w tym przypadku jak peeling. Jeśli szukamy natomiast standardowego mydła do codziennej pielęgnacji, najlepsze będą mydła w kostkach (również marki Alepia) lub w płynie (np. marki Coslys).

Mydła do włosów

Wybierz ekologiczne mydło
Wybierz ekologiczne mydło

W przypadku osób dbających rzetelnie o pielęgnację włosów, mydła do ich oczyszczania robią prawdziwą furorę. Zwolennicy mydeł podkreślają, że to najbardziej naturalny, najmniej inwazyjny sposób na pozbycie się zanieczyszczeń z włosów i skóry głowy. Mydła są bowiem pozbawione substancji emulgujących utrzymujących emulsję w odpowiedniej formie przez długi czas. W kostce takiego mydła zawiera się również mniej wody niż w emulsji, więc mydło takie nie potrzebuje konserwantów, by zachować świeżość. Mydlarnia Tuli ma w swej ofercie mydła na różnorakie problemy włosów i skalpy. Mydło kokosowe wykazuje działanie przeciwbakteryjne, mydło szałwiowe powstało, by przynieść ukojenie włosom przetłuszczającym się. Jeśli natomiast chcemy zregenerować włosy, powstrzymać ich wypadanie i stymulować wzrost, sięgnijmy po mydło Sesa (marki Khadi) bogate w zioła i olejki eteryczne. Kuracja tym mydełkiem to zapachowa podróż w głąb Orientu, a podczas jego regularnego stosowania możemy liczyć na efekty: mocniejsze, bardziej puszyste włosy, które zamiast wypadać garściami będą cieszyć nas swoją objętością.