Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

Ekologiczna-dziewczyna
Ciało Marki i produkty

Domowe SPA z wykorzystaniem kosmetyków ekologicznych

O SPA myślimy jak o ekskluzywnej fanaberii dostępnej wyłącznie uprzywilejowanej grupie najbogatszych obywateli. Nie trzeba jednak ruszać się z domu i wydawać fortuny, by doświadczyć zbawiennych rezultatów SPA. Wystarczy sięgnąć po kilka kosmetyków ekologicznych i na kilka godzin odciąć się od świata.

Aromatyczna kąpiel

Ekologiczna-dziewczyna
Ekologiczna dziewczyna uwielbia aromatyczną kąpiel

SPA to jednak nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale stan ducha. Głęboki relaks. Aby go doświadczyć, przeznacz kilka godzin wyłącznie dla siebie. Wyłącz telefon, uprzedź domowników, by nie zakłócali Ci spokoju. Wannę napełnij ciepłą wodą, dodaj 4 łyżki soli z Morza Martwego. Kryształki soli bogate są w minerały, które korzystnie oddziałują na skórę: usuwają toksyny, oczyszczają organizm, wygładzają skórę i odprężają. Kąpiel możesz wzbogacić o kilka kropel olejku KO-Alg z wyciągiem z alg morskich, który świetnie poprawi elastyczność skóry. W takiej kąpieli spędź ok. pół godziny. Następnie użyj peelingu, by odświeżyć skórę. Wybierz do tego celu odżywczego peelingu cukrowego marki Clochee. Kosmetyk doskonale złuszcza, wygładza i odżywia skórę. Przyjemny zapach mango natomiast pobudza zmysły i relaksuje. Następnie łagodnym mydłem (np. lawendowym marki Almacabio) zmyj peeling.

Zadbaj o twarz

Po wyjściu z kąpieli nie zrywaj się od razu do obowiązków. Osusz skórę i zaaplikuj nawilżający balsam. Dobrze sprawdzą się certyfikowane balsamy marki Love me green. Długotrwale odżywiają – nawet bardzo suchą skórę. Pozwól się kosmetykowi wchłonąć. Następnie zadbaj o swoją twarz. Nałóż na nią maseczkę dobraną pod kątem potrzeb Twojej skóry. W przypadku cery tłustej sprawdzą się maski błotne, jeśli masz skórę dojrzałą, wybierz maseczkę z oferty marki Wise. Po zmyciu maseczki zaaplikuj krem, który ukoi skórę po zabiegu. Może to być któryś z kremów marki Ava. Nie zapominaj o ustach – balsam do ust w sztyfcie Eco Cosmetics skutecznie nawilży i zregeneruje skórę, nawet najbardziej spierzchniętych ust. Może to być równie dobrze któryś z balsamów Sante Naturkosmetik lub Alva.

Po wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych zaparz sobie delikatnej herbaty i zdrzemnij się na kilka godzin. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie faktyczny odpoczynek, który będzie płynął nie tylko z doskonale odżywionej skóry, a również ze spokoju.