Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

Ekologiczna-dziewczyna-drogerie
Ciało Marki i produkty

Kosmetyki ekologiczne dostępne w popularnych drogeriach

Choć wciąż większość kosmetyków ekologicznych dostępnych jest w wyłącznie w niszowych i wyspecjalizowanych mydlarniach oraz sklepach internetowych, to wzrastające zainteresowanie nimi skłania popularne drogerie i markety do wprowadzania kosmetyków eko do obrotu.

Eko z popularnych drogerii

Ekologiczna-dziewczyna-drogerie
Po kosmetyki ekologiczne możesz wybrać się także do drogerii i hipermarketów

Drogeria Rossmann lansuje od dłuższego czasu kosmetyki serii „Alterra”. To produkty nie zawierające w swym składzie substancji pochodzenia zwierzęcego, mają więc one w sobie coś z kosmetyków ekologicznych. Pozbawione są parabenów i substancji toksycznych. Ich działanie większość internautek ocenia mimo to jako przeciętne. Owszem, kosmetyki serii „Alterra” (ze względu na powszechną dostępność i niską cenę) mogą być pierwszym krokiem do poznania bogactwa kosmetyków ekologicznych, jednak na bardziej wymagających użytkownikach mogą nie zrobić wrażenia.

Drogeria Sephora w ramach serii „Yes” również wprowadziła kosmetyki, których skład może nam się bardzo podobać. Są one opatrzone certyfikatem, możemy więc mieć do nich faktyczne zaufanie. Ich wysoka cena może jednak zniechęcać do zakupu.

Także marka Yves Rocher ma w swej ofercie w ramach serii „Culture Bio” mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji, których skład nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z kosmetykami ekologicznymi.

Ekologia z marketów

Jak się okazuje po kosmetyki ekologiczne możemy wybrać się do hipermarketu. Auchan od dawna ma swej ofercie produkty Bingo Spa, ostatnio natomiast na półkach sklepu pojawiły się kosmetyki marki Bentley Organic, które tworzone są z myślą o całej rodzinie – by każdy z domowników miał z kosmetyków pożytek, a ich zakup nie nadszarpnął domowego budżetu.

W hipermarketach Carrefour popularnością od dawna cieszą się ekologiczne kosmetyki własne marketu – Carrefour Bio Agir.

W mniejszych sklepach również możemy upolować kosmetyki powstałe z myślą o środowisku. I tak Lidl promuje własną markę produktów Suhada, które nie tylko są bezpieczne w stosowaniu i przyjazne dla naszej skóry, ale dodatkowo cieszą ładnym opakowaniem.

Po kosmetyki ekologiczne możemy również udać się do apteki, która od dawna jest również specjalistyczną drogerią oferującą najlepsze kosmetyki. W zależności od sieci, w aptece znajdziemy różnorakie kosmetyki ekologiczne.