Ziołowe wspomaganie kosmetyki ekologicznej

Choć kosmetyki ekologiczne mogą usprawniać codzienną pielęgnację, pozytywnie oddziaływać na urodę, na nic się one zdadzą, jeśli nie zadbamy o siebie od wewnątrz.

Zioła na piękną cerę

Zbilansowana dieta to jednak nie wszystko, na konkretne problemy urody mogą najskuteczniejsze okazać się zioła. Pamiętajmy jednak, że dopiero systematyczne wypijanie ziołowych trunków może prowadzić do oczekiwanych rezultatów. Przy problemach z cerą warto więc skorzystać z potęgi roślin. Rumianek sprawdzi się przy skórze tłustej i podrażnionej. Pomoże ją ukoić i znormalizuje pracę gruczołów łojowych. Podobnie sprawa ma się z bratkiem, który dzięki swemu działaniu bakteriobójczemu, wchodzi w skład wielu preparatów na trądzik. Przy skórze suchej i wrażliwej polecane są napary z nagietka, które nawilżają, wygładzają i działają łagodząco. Wyjątkowej troski potrzebuje skóra dojrzała; z jej problemami pomaga walczyć krwawnik działający przeciwzmarszczkowo.

Zioła sprawdzą się nie tylko jako napary, ale jako preparaty do zewnętrznego stosowania. Można więc z powodzeniem tonizować nimi skórę dla efektywniejszego ich działania.

I tak przy regularnym stosowaniu naparów z odpowiednio dobranych ziół wspomoże działanie ekologicznych kosmetyków.

Zioła nie tylko na skórę

Ekologiczna-dziewczyna-zioła

Ekologiczna-dziewczyna-zioła

Picie ziół wspomaga nie tylko prawidłowe czynności życiowe skóry, korzystnie wpływa również na kondycję włosów. W tym przypadku również możemy pić ziołowe specyfiki, jak i napary stosować w formie płukanek. Dla blondynek chcących pogłębić kolor oraz dla tych, którzy cierpią  powodu podrażnień skalpu najlepsze będą płukanki w rumianku. Jeśli masz kłopot z wypadającymi włosami, które zniszczone nie dają się okiełznać, spróbuj kuracji łopianowej. Roślina ta wzmacnia cebulki włosów i ich ogólną kondycję. Podobnie działanie wykazuje pokrzywa. Zarówno ona jak i łopian sprawdzą się przy pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Przy włosach suchych dobrze jest zaczerpnąć z potęgi nagietka, który je nawilży i przywróci im zdrowy blask.

A co gdy zauważyłaś pierwsze siwe kosmyki? Wzmacniaj włosy skrzypem polnym, który dodatkowo opóźni proces starzenia się włosów.

Pamiętaj, że wyżej wymienione zioła znajdziesz również w kosmetykach do pielęgnacji. I jeśli chcesz wzmocnić efekty kuracji ziołowej, korzystaj z kosmetyków eko na bazie odpowiednich roślin.