Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

Ekologiczna-dziewczyna
Pozostałe tematy

Pielęgnacja dłoni i stóp kosmetykami ekologicznymi

Podczas codziennej pielęgnacji często zapominamy o dłoniach i stopach, które najbardziej narażone są na oddziaływanie czynników zewnętrznych, a które są naszą wizytówką. Przy odpowiednich kosmetykach dbałość o dłonie i stopy jest prawdziwą przyjemnością, a ich regularne stosowanie przynosi naprawdę spektakularne efekty.

Pielęgnacja stóp

Ekologiczne kosmetyki do dłoni
Ekologiczne kosmetyki do dłoni

Stopy są najbardziej narażone na rogowacenie naskórka, który nie tylko nieestetycznie wygląda, ale z czasem może powodować dyskomfort podczas 28chodzenia. Najważniejsze jest więc regularne złuszczanie skóry. Pumeks, czyli fragment skały magmowej powstałej z pienistej lawy, powinien znaleźć się w każdej łazience. Usuwa zrogowaciały naskórek, odciski, wygładza. Jeśli chcemy cieszyć się delikatną skórą pięt, stosujmy regularnie peelingi. Oczyszczają one skórę, zmiękczają, nawilżają. W codziennej pielęgnacji stóp sprawdzą się peelingi marki „Babcia Agafii”. Szalenie ważne w przypadku stóp jest stosowanie balsamów i kremów. Jeśli mamy problem z bardzo suchą skórą i zrogowaceniami, zainwestujmy w balsam zmiękczający marki Alva. Przy codziennym stosowaniu radzi on sobie nawet z najbardziej uciążliwymi odciskami. Przy skórze normalnej stosowanie kremów również jest istotne. Można jednak pozwolić sobie na delikatniejsze kosmetyki, np. pielęgnujący krem z olejkiem z orzechów makadamia i glinką marki Lavera. Latem dla utrzymania uczucia komfortu stosujmy spray odświeżający zapobiegający poceniu się stóp, np. od Martiny Gebhardt.

Nie zapominajmy o dłoniach

Skóra dłoni ma tendencje do wysuszania się, zwłaszcza jeśli nie oszczędzamy się w pracach domowych. Dlatego ważne jest regularne aplikowanie kremu, który pozwoli zachować skórze optymalne nawilżenie, zapobiegając przy tym nieestetycznemu odstawaniu skórek wokół paznokci. Kremy do codziennej pielęgnacji skóry dłoni ma w swej ofercie Sylveco. To świetne kosmetyki, których regularne stosowanie nie tylko łagodzi podrażnienia i suchość, ale opóźnia proces starzenia się skóry. Jeśli mowa o dłoniach, trzeba wspomnieć o pielęgnacji paznokci. Aby nie prowadzić do odstawania skórek wokół nich, przeprowadzajmy raz w tygodniu kurację ciepłą oliwą z oliwek, w której będziemy zanurzać palce. Takie zabiegi nie tylko wygładzą skórę, ale dodatkowo wzmocnią paznokcie.