Makijaż ślubny dla cery trądzikowej. Jak uzyskać olśniewający efekt?

panna młoda

Stworzenie pięknego makijażu ślubnego na ten ważny dzień może być dużym wyzwaniem wtedy, gdy przyszła Panna Młoda ma problem z trądzikiem i przetłuszczającą się cerą. Aby ślubny make-up mógł prezentować się nieskazitelnie, stosuje się wtedy specjalne kosmetyki, ale równie ważne jest właściwe przygotowanie skóry.

Makijaż na ślub powinien przede wszystkim podkreślać urodę Panny Młodej i tuszować ewentualne niedoskonałości, na przykład wypryski. Również musi on dobrze prezentować się w każdym świetle, zarówno naturalnym, jak i sztucznym. Ponadto powinien zapewniać trwałość na cały dzień, aby robienie poprawek nie było konieczne. W przypadku cery normalnej czy nawet lekko suchej uzyskanie odpowiedniego rezultatu nie jest zwykle problemem. Schody zaczynają się wtedy, gdy cera jest kapryśna – trądzikowa, przetłuszczająca się.

Dobra makijażystka to podstawa

Gdy chcesz mieć pewność, że będziesz wyglądać olśniewająco nawet wtedy, gdy twoja cera sprawia problemy, pamiętaj o tym, aby wybrać doświadczoną makijażystkę, która będzie mogła przygotować dla ciebie make-up idealny. Koniecznie przede ślubem trzeba umówić się wtedy na makijaż próbny – wówczas makijażystka będzie mogła przygotować go tak, jak dla na ten wielki dzień, a ponadto będzie można sprawdzić reakcję skóry na zastosowane kosmetyki – reakcje alergiczne mogą przydarzyć się każdemu!

Gdy okaże się, że makijaż próbny nie spełnia twoich oczekiwań, szukaj dalej, aż znajdziesz odpowiednią makijażystkę. Właśnie dlatego nie warto odkładać jego wykonania na ostatni moment, aby w razie niezadowolenia mieć czas na wyselekcjonowanie kolejnej specjalistki od ślubnego makijażu.

Przygotowanie skóry do ślubnego make-upu

Na około miesiąc przed ślubem nie warto decydować się na eksperymentowanie na swojej skórze z nowymi kosmetykami pielęgnacyjnymi i kolorowymi, szczególnie kremami, podkładami i bazami pod podkład. Może okazać się, że wywołują one reakcję alergiczną lub też mogą być powodem zapychania porów, co ma skutek w postaci dużych, bolących wyprysków lub grudek.

Najlepiej wobec tego stosować przez ten czas sprawdzone kosmetyki, a wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne, które chciałoby się wykonać przed ślubem, na przykład peelingi czy maseczki, warto przetestować wcześniej.

Niestety, jeżeli skóra będzie pokryta nierównościami, wypryskami i grudkami, zmiana ich faktury nie będzie możliwa z wykorzystaniem makijażu. Oczywiście, dobrze wykonany make-up będzie mógł je zamaskować, niemniej jednak nadal pozostaną one widoczne przy niekorzystnym oświetleniu. Prawidłowo nałożone kosmetyki będą mogły jednak dać znaczną różnicę w wyglądzie przed i po.

Kosmetyki do makijażu skóry trądzikowej i przetłuszczającej się

Makijaż ślubny musi być trwały, dlatego też stosuje się do niego specjalne kosmetyki i dodatkowe utrwalacze. Aby skóra nie była narażona na szybkie przetłuszczanie się, makijaż ślubny rozpoczyna się od nałożenia specjalnej bazy, która wyrównuje cerę i sprawia, że nie przetłuszcza się tak bardzo. Dla lepszego zamaskowania wyprysków stosuje się nieraz bazę pod cienie do powiek, a następnie dopasowany kolorystycznie korektor.

Dobry podkład dopasowany pod kolor cery także jest bardzo ważny – powinien wytrzymać cały dzień i nie zmienić z czasem swojego koloru. Ważna jest też technika nakładania podkładu – najlepiej, aby był on aplikowany z wykorzystaniem specjalnych gąbek, które pozwalają na jego łatwiejsze stopienie się ze skórą. Dla utrwalenia podkładu zaleca się również stosowanie transparentnych pudrów matujących.

Na sam koniec skórę spryskuje się również specjalnymi sprayami, które mają za zadanie utrwalenie całego makijażu – wtedy poprawki nie powinny być konieczne w ciągu tego wyjątkowego dnia.