Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

Twarz

Kwasem hialuronowym w zmarszczki

Z wiekiem twarz traci swoją objętość i pojawiają się na niej zmarszczki. Ma to związek ze zmniejszeniem się tkanki tłuszczowej, a także mniejszą ilością kwasu hialuronowego, który odpowiada za jej nawilżenie ora jędrność. Dzisiaj jednak istnieje rozwiązanie tego estetycznego problemu – to zabiegi medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego.

 

Kwas hialuronowy jest polisacharydem występującym we wszystkich organizmach żywych. Jest on odpowiedzialny za wiązanie wody w tkankach, dlatego też w odpowiedniej ilości zapewnia ich właściwe nawilżenie, jędrność i sprężystość. Wraz z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego maleje, co powoduje, że jest ona bardziej narażona na wysychanie, wiotczenie, utratę elastyczności i tym samym na powstawanie zmarszczek.

Kiedy kwas hialuronowy jest najskuteczniejszy?

W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele różnych kosmetyków bazujących na kwasie hialuronowym. W sprzedaży dostępne są także żele hialuronowe, które zawierają czysty kwas hialuronowy do stosowania bezpośrednio na skórę oraz jako dodatek do kosmetyków. Eksperci są jednak zgodni co do tego, że najwyższą skuteczność można uzyskać tylko wtedy, gdy kwas hialuronowy będzie dostarczony bezpośrednio do celu – tam, gdzie pojawiają się problemy, na przykład zmarszczki czy utrata jędrności.

Wypełniacze zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego

W gabinetach medycyny estetycznej można korzystać z szeregu zabiegów skoncentrowanych na poprawie wyglądu skóry z użyciem kwasi hialuronowego. Zdecydowanie najbardziej popularnym jest wypełnianie zmarszczek na bazie preparatów z tą substancją. Jako że występuje ona naturalnie w organizmie człowieka, jest również bezpieczna, dlatego zabiegi tego rodzaju są bardzo dobrze tolerowane.

Do wypełniania zmarszczek stosuje się specjalnie dobrane preparaty z kwasem hialuronowym o długotrwałym działaniu, które pozwalają na szybkie wypełnienie nawet głębszych zmarszczek, a także na wymodelowanie twarzy, aby nadać jej młody wygląd

Na jakie obszary twarzy stosuje się kwas hialuronowy?

Zabiegi te przede wszystkim koncentrują się na obszarach problematycznych – tych, gdzie zmarszczki są najbardziej widoczne. Wypełnia się między innymi obszar wokół oczu, w tym kurze łapki, zmarszczki wokół ust oraz zmarszczki na czole. Również w celu poprawy objętości twarzy kwas hialuronowy może być zastosowany w okolice policzków i kości policzkowych, fałdów nosowo-wargowych, a także na oczodoły oraz „dolinę łez”, okolice żuchwy i podbródka, nosa i skroni.

Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek?

Na pierwszym spotkaniu lekarz medycyny estetyczne układa plan zabiegu, który odpowiada indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom skóry pacjentki czy pacjenta. Następnie, po uzgodnieniu szczegółów, w odpowiednie miejsca podaje się wybraną ilość preparatu cienką igłą. Podczas zabiegu można odczuwać lekkie mrowienie, ale zabieg nie jest bolesny. W przypadku osób wrażliwych można zastosować kremy znieczulające. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zasinienia i zaczerwienienie, które znikają do 3 dni.

Efekty zabiegu wypełniania zmarszczek z kwasem hialuronowym

Zasadniczo efekt jest natychmiastowy – bezpośrednio po podaniu skóra odzyskuje objętość, a zmarszczki znikają. Całkowity efekt widoczny jest zwykle w terminie do 2-3 tygodni. Przy zastosowaniu preparatów bazujących na kwasie hialuronowym efekty utrzymują się zwykle od 6 do 12 miesięcy, niemniej jednak w niektórych przypadkach są dłuższe, gdyż są one zależne od indywidualnych predyspozycji.

Więcej na temat zabiegów wypełniania zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego można poczytać na stronie Gabinetu Chorób Skóry „Medico Derm” z Kielc.