Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

Ekologiczna-dziewczyna-makijaż
Marki i produkty Twarz

Kosmetyki ekologiczne a makijaż

Kosmetyki ekologiczne służą nie tylko pielęgnacji skóry i włosów, jak się powszechnie sądzi. Mogą być nimi również produkty kolorowe do makijażu. I nie tylko kryją one mankamenty urody i eksponują jej walory, a także regenerują i odżywiają.

Marki ekologiczne

Ekologiczna-dziewczyna-makijaż
Jakie kosmetyki do makijażu można uznać za ekologiczne?

Coraz więcej marek wprowadza na rynek kosmetyki na bazie składników naturalnych, by nie obciążały skóry, nie podrażniały jej i nie uczulały. Jedną z nich jest ZAO Make-up organic. Producent ma w swej ofercie podkłady, pudry, kosmetyki do oczu i ust oraz paznokci. ZAO to jednak nie tylko ekologiczne kosmetyki, wśród których każdy z łatwością odnajdzie swoje ulubione, ale designerskie nowoczesne opakowania przywodzące na myśl nasze powiązania z naturą. Podobnie rzecz się ma z markami SO’BiO’etic i Alva. Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi ustami i żyć w zgodzie z naturą, przejrzyj ofertę marki Couleur Caramel. Wierutną bzdurą jest sztampowe myślenie, że kolorowe kosmetyki ekologiczne będą nietrwałe, monotonne i nieatrakcyjne. Wybierać możemy z całej palety barw i odcieni tego rodzaju produktów. Poważną wadą takich kosmetyków jest jednak ich cena, która przekracza dużo koszt kosmetyków znanych nam ze sklepowych półek.

Ekologiczna alternatywa

Świetną alternatywą dla eyelinera, zwłaszcza w przypadku kobiet reagujących alergicznie na tradycyjne kosmetyki – jest kohl popularny w krajach arabskich. Jest on mieszanką ziół, które barwią i pielęgnują. Nie zawiera rtęci i ołowiu stosowanych przy produkcji popularnych kosmetyków. Dostępny w postaci proszku i kredki. A co z makijażem twarzy? Jak go utrwalić, eliminując substancje toksyczne i alergeny? To proste, wystarczy wydobyć z szafki kuchennej mąkę ziemniaczaną. Działa ona jak puder transparentny, wchłaniając nadmiar sebum i matując. Jest przy okazji kosmetykiem w stu procentach naturalnym – nie musimy obawiać się więc o podrażnienie skóry lub reakcję alergiczną.

Jeśli zależy nam na delikatnym zabarwieniu produktu, dodajmy do niego odrobinę cynamonu. Nie przesadzajmy jednak z jego ilością, by na twarzy nie powstała nam maska.

Masz spierzchnięte usta? Zamiast odżywek z syntetycznymi składnikami zrób sobie kurację miodem, nakładając jego niewielką ilość regularnie na usta. Zobaczysz prędką poprawę!