Ekspresowa kuracja kosmetykami ekologicznymi

Ekologiczna-dziewczyna-kuracje

Czy ekspresowa kuracja kosmetykami naturalnymi jest możliwa? Owszem, jeśli tylko nie oczekujemy cudów po pierwszej aplikacji, tylko stosujemy kosmetyki regularnie.

Problemy włosów

Jeśli borykamy się z problemami skóry czy włosów wynikających bezpośrednio ze stosowania tradycyjnych kosmetyków, których toksyczne składniki mogą uczulać lub podrażniać, już po pierwszym zastosowaniu kosmetyku ekologicznego odczujemy poprawę. Przy problemach poważniejszych musimy uzbroić się w cierpliwość i dbać o regularną pielęgnację. Przy takim postępowaniu już po kilku aplikacjach produktu zauważymy różnicę w kondycji włosów czy skóry.

Ekologiczna-dziewczyna-kuracje

Szybkie kuracje wzmocnią Twoje włosy

W przypadku zniszczonych włosów nie ograniczajmy się wyłącznie do stosowania odbudowujących szamponów. Bardzo ważne jest stosowanie maseczek i odżywek. Marka Sante ma swej ofercie kosmetyki na różnorakie problemy włosów, a co najważniejsze – przeznaczone do częstego stosowania. Podobnie rzecz się ma z marką Logona, która oferuje produkty do kuracji włosów osłabionych, zniszczonych, wypadających. Uzupełnijmy więc kosmetyczkę o odzywkę i maskę do włosów, nie zapomnijmy przy tym o olejku, w którym tkwi potężna siła. Olejki najlepiej sprawdzają się przy włosach suchych i bardzo zniszczonych.

Co ze skórą?

W przypadku większości problemów skóry, zwłaszcza tłustej i trądzikowej, podstawą wszystkich kuracji jest gruntowne oczyszczanie. Wykorzystajmy do tego peelingi na bazie owocowych ekstraktów lub maseczki glinkowe. Działanie oczyszczające i rewitalizujące mają kosmetyki na bazie błota z Morza Martwego. Błoto takie sprawdza się zarówno przy leczeniu niedoskonałości, reguluje bowiem czynności życiowe skóry i normalizuje pracę gruczołów łojowych, jak i ujędrnianiu cery dojrzałej. Po kilku dniach aplikacji kosmetyku zauważymy znaczną poprawę kondycji skóry.

Produkty glinkowe i błotne dobrze sprawdzą się także przy modelowaniu sylwetki.

Nie rezygnujmy codziennego stosowania kremów odpowiednio dobranych do potrzeb naszej skóry. Marka Eco Cosmetics wprowadziła na rynek produkt odpowiedni do codziennej pielęgnacji i nawilżania skóry twarzy – krem 3w1, który głęboko nawilża i regeneruje, nadaje skórze delikatny odcień, chroni przed słońcem, jest więc idealny na lato zamiast podkładu, obciążającego cerę.