Ekologiczna dziewczyna

z ekologią za pan brat

Ekologiczna dziewczyna
Marki i produkty Twarz

Kosmetyki ekologiczne a skóra dojrzała

Skóra dojrzała wymaga specjalnej pielęgnacji, dlatego też powszechnie dostępne kosmetyki mogą niedostatecznie odpowiadać jej potrzebom. Warto więc zainwestować w kosmetyki ekologiczne, które nie tylko mają duże stężenie składników aktywnych, ale dodatkowo nie podrażniają i nie uczulają skóry.

Mnogość kosmetyków dla skóry dojrzałej

Ekologiczna-dziewczyna
Kosmetyki ekologiczne dla skóry dojrzałej

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnych kosmetyków ekologicznych, przejrzyj ofertę kilku marek, poczytaj opinie o produktach, aby rozeznać się, z którego kosmetyku będziesz mieć największy użytek. Pamiętaj, by szczególnie zadbać o cienką skórę wokół oczu. I tak marka John Masters Organics proponuje swoim klientkom serum przeciw starzeniu się skóry z witaminą C, które jest silnym antyoksydantem redukującym zmarszczki. Natomiast AnneMarie Borlind oferuje całą gamę kremów mających za zadanie nawilżać skórę twarzy, redukować oznaki starzenia i wygładzać. Heliotrop stawia na szczególną pielęgnację skóry nocą, przedstawiając krem regenerujący na noc z Chlorellą. Tautropfen proponuje kosmetyki do pielęgnacji dojrzałego ciała, mając w swej ofercie balsamy nawilżające.

Co jeszcze możesz dla siebie zrobić?

Aby długo cieszyć się młodą i jędrną skórą, oprócz regularnej pielęgnacji kosmetykami ekologicznymi pozwólmy sobie od czasu do czasu na wizytę w salonie kosmetycznym, gdzie przy wykorzystaniu najnowszych technologii w dziedzinie kosmetologii specjaliści pomogą przywrócić blask zmęczonej i wiotkiej skórze. Większość salonów podczas zabiegów korzysta z kosmetyków naturalnych i ekologicznych, nie musimy więc obawiać się uczuleń i podrażnień.

Ot, chociażby polska marka Organique od lat towarzyszy kosmetologom – nie tylko w Polsce!

Aby nadto nie obciążać skóry, do makijażu wykorzystuj wyłącznie kosmetyki odpowiadające Twoim potrzebom, znajdziesz je również w ofercie sklepów ekologicznych. Marka Provida Organics stworzyła Bio-Make-Up, który jest fluidem doskonale odpowiadającym na potrzeby skóry dojrzałej – zmiękcza ją, nawilża i opóźnia procesy starzenia dzięki zawartości witaminy E i C. Pamiętajmy również o dokładnym demakijażu, który nie tylko oczyści skórę, ale dodatkowo ją nawilży i ukoi. Dobrze jeśli postawimy na zdrową żywność i zioła, których regularnie picie nie tylko poprawi nasze samopoczucie, ale może stymulować regenerację skóry i włosów.